Twitter Field Pull (7.x-2.0-beta2) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Message text
ja: メッセージテキスト

en: 1 day
ja: 1日

en: Full name
ja: フルネーム

en: Source
ja: ソース

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: 6 hours
ja: 6時間

en: 1 week
ja: 1週間

en: 12 hours
ja: 12時間

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Login name
ja: ログイン名

en: The login account of the Twitter user.
ja: Twitterユーザーのログインアカウントです。

en: The ID of the Twitter status message.
ja: TwitterステータスメッセージのIDです。

en: The text of the Twitter message.
ja: Twitterメッセージの本文です。

en: The name of the application that posted the Twitter message.
ja: Twitterメッセージが投稿されたアプリケーション名です。

en: The full name Twitter account user.
ja: Twitterアカウントユーザーのフルネームです。

en: Profile image
ja: プロフィール画像

en: The image used by the Twitter account.
ja: Twitterアカウントで使用される画像です。

en: Link urls to their destinations
ja: リンク先へのURLへリンク

en: Link Twitter @usernames to their Twitter.com urls
ja: Twitter.comのURLへTwitter @usernameをリンク

en: Link Twitter #hashtags to another url
ja: 別のURLへTwitterハッシュタグをリンク

en: Creation Date
ja: 作成日
