Twitter Field Pull (7.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Message text
pt: Texto de mensagem

en: 1 day
pt: 1 dia

en: Full name
pt: Nome completo

en: Source
pt: Fonte

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: 3 hours
pt: 3 horas

en: 6 hours
pt: 6 horas

en: 1 week
pt: 1 semana

en: 12 hours
pt: 12 horas

en: Login name
pt: Login

en: The login account of the Twitter user.
pt: O login da conta do usuário no Twitter.

en: The ID of the Twitter status message.
pt: O ID da mensagem no Twitter.

en: The text of the Twitter message.
pt: O texto da mensagem do Twitter.

en: The name of the application that posted the Twitter message.
pt: O nome da aplicação que postou a mensagem no Twitter.

en: The full name Twitter account user.
pt: O nome completo do usuário no Twitter.

en: Profile image
pt: Imagem do Perfil

en: The image used by the Twitter account.
pt: A imagem usada pela conta no Twitter.

en: Link urls to their destinations
pt: Linkar urls aos seus destinos

en: Link Twitter @usernames to their Twitter.com urls
pt: Linkar @usuarios do Twitter às suas urls no Twitter.com

en: Link Twitter #hashtags to another url
pt: Linkar #hashtags do Twitter a outras urls

en: Display the time the Twitter message was created.
pt: Mostra a data de criação do tweet (Twitter).
