Twitter Field Pull (7.x-2.0-beta3) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Message text
nl: Berichttekst

en: 1 day
nl: 1 dag

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Source
nl: Bron

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: 3 hours
nl: 3 uur

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Login name
nl: Inlognaam

en: The login account of the Twitter user.
nl: Het inlog account van de Twitter gebruiker.

en: The ID of the Twitter status message.
nl: De ID van het Twitter status bericht.

en: The text of the Twitter message.
nl: De tekst van het Twitter bericht.

en: The name of the application that posted the Twitter message.
nl: De naam van de applicatie die het Twitter bericht ingstuurd heeft.

en: The full name Twitter account user.
nl: De volledige naam van de Twitter account gebruiker.

en: Profile image
nl: Profiel afbeelding

en: The image used by the Twitter account.
nl: De afbeelding die gebruikt wordt door het Twitter account.

en: Link urls to their destinations
nl: Link url's naar hun bestemming

en: Link Twitter @usernames to their Twitter.com urls
nl: Link Twitter @usernames naar hun Twitter.com urls

en: Link Twitter #hashtags to another url
nl: Link Twitter #hastags naar een andere url

en: Creation Date
nl: Aanmaakdatum

en: 1 min
nl: 1 minuut
