Twitter Field Pull (7.x-2.0-beta4) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Message text
uk: Текст повідомлення

en: 1 day
uk: 1 день

en: Full name
uk: Повна назва

en: Source
uk: Джерело

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Login name
uk: Ім’я користувача

en: The login account of the Twitter user.
uk: Акаунт для Twitter користувача.

en: The ID of the Twitter status message.
uk: ID статусу повідомлення Twitter.

en: The text of the Twitter message.
uk: Текст Twitter повідомлення.

en: The name of the application that posted the Twitter message.
uk: Ім'я програми, яке відправило Twitter повідомлення.

en: The full name Twitter account user.
uk: Повне ім'я Twitter користувача в обліковому записі.

en: Profile image
uk: Зображення профіля

en: The image used by the Twitter account.
uk: Зображення, що використовується в Twitter облікового запису.

en: Link urls to their destinations
uk: URL-и посилань на їх місце призначення

en: Link Twitter @usernames to their Twitter.com urls
uk: Посилання @usernames Twitter на їх адреси Twitter.com

en: Link Twitter #hashtags to another url
uk: Посилання #hashtags Twitter на другий url

en: 1 min
uk: 1 хв

en: 5 min
uk: 5 хв

en: 15 min
uk: 15 хв

en: 30 min
uk: 30 хв
