Twitter Field Pull (7.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Message text
de: Text der Nachricht

en: 1 day
de: 1 Tag

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Source
de: Quelle

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: 3 hours
de: 3 Stunden

en: 6 hours
de: 6 Stunden

en: 1 week
de: 1 Woche

en: 12 hours
de: 12 Stunden

en: Field Name
de: Feldname

en: Login name
de: Login-name

en: The login account of the Twitter user.
de: Das Konto des Benutzers bei Twitter.

en: The ID of the Twitter status message.
de: Die ID der Twitter-Status-Nachricht.

en: The text of the Twitter message.
de: Der Text der Twitter-Nachricht (Tweet).

en: The name of the application that posted the Twitter message.
de: Der Name der Anwendung, die die Twitter-Nachricht (Tweet) erstellt.

en: The full name Twitter account user.
de: Der vollständige Name des Benutzerkontos bei Twitter.

en: Profile image
de: Profilbild

en: The image used by the Twitter account.
de: Das Profilbild des Twitterkontos.

en: Link urls to their destinations
de: URLs als Link darstellen

en: Link Twitter @usernames to their Twitter.com urls
de: Verlinken von Twitter @usernames mit deren Twitter.com URLs

en: Link Twitter #hashtags to another url
de: Verlinken von Twitter #hashtags auf andere URL

en: Creation Date
de: Erstellungsdatum
