Two steps login (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: user
id: anggota

en: E-mail
id: Email

en: Username
id: Nama pengguna

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Password
id: Sandi

en: Conflict
id: Konflik

en: Login attempt failed for %user.
id: Usaha login gagal untuk %user.

en: About
id: Tentang

en: Enter your @s username.
id: Masukkan nama anggota @s anda.

en: Username or e-mail address
id: Nama anggota atau alamat email

en: Enter your e-mail address.
id: Masukkan alamat e-mail Anda.

en: Enter the password that accompanies your username.
id: Masukkan sandi yang sesuai dengan nama anggota anda.
