Two steps login (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: user
pt: utilizador

en: E-mail
pt: Email

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Password
pt: Senha

en: Create account
pt: Criar conta

en: Conflict
pt: Conflito

en: Login attempt failed for %user.
pt: O início da sessão falhou para %user.

en: About
pt: Sobre

en: Enter your @s username.
pt: Introduza o seu @s nome de utilizador.

en: Username or e-mail address
pt: Nome de utilizador ou email

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
pt: Pode efectuar o login com o seu nome de utilizador ou o seu endere

en: Enter the password that accompanies your username.
pt: Introduza a senha associada ao seu nome de utilizador.
