Two steps login (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: E-mail
fr: Courriel

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Password
fr: Mot de passe

en: Create account
fr: Créer un compte

en: Conflict
fr: Conflit

en: Login attempt failed for %user.
fr: Échec de connexion pour %user.

en: About
fr: À propos

en: Enter your @s username.
fr: Saisissez votre nom d'utilisateur pour @s.

en: Username or e-mail address
fr: Nom d'utilisateur ou adresse électronique.

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
fr: Vous pouvez vous connecter soit avec votre nom d'utilisateur assigné, soit avec votre adresse e-mail.

en: Enter your e-mail address.
fr: Saisissez votre adresse électronique.

en: Enter the password that accompanies your username.
fr: Saisissez le mot de passe correspondant à votre nom d'utilisateur.

en: Image Style
fr: Style d'image

en: E-mail or username
fr: Courriel ou nom d'utilisateur
