Two steps login (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: user
it: utente

en: Username
it: Nome utente

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Conflict
it: Conflitto

en: Login attempt failed for %user.
it: Tentativo di accesso fallito per %user.

en: About
it: Informazioni

en: Enter your @s username.
it: Inserisci il tuo nome utente @s.

en: Username or e-mail address
it: Nome utente o indirizzo email

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
it: Puoi accedere usando il tuo indirizzo e-mail o il tuo nome utente.

en: Enter the password that accompanies your username.
it: Inserisci la password associata al tuo nome utente.
