Two steps login (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: E-mail
ja: メール

en: Username
ja: ユーザー名

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Password
ja: パスワード

en: Create account
ja: アカウントを作る

en: Conflict
ja: 競合

en: Login attempt failed for %user.
ja: %user さんがログインに失敗しました。

en: About
ja: アバウト

en: Enter your @s username.
ja: @sでのユーザー名を入力してください。

en: Username or e-mail address
ja: ユーザー名またはメールアドレス

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
ja: ユーザー名もしくはメールアドレスを入力してください。

en: Enter your e-mail address.
ja: メールアドレスを入力して下さい。

en: Enter the password that accompanies your username.
ja: パスワードを入力してください。

en: Image Style
ja: イメージスタイル
