Two steps login (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: user
pt: usuário

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Password
pt: Senha

en: Create account
pt: Criar conta

en: Conflict
pt: Conflito

en: Login attempt failed for %user.
pt: Tentativa de login falhou para %user.

en: About
pt: Sobre

en: Enter your @s username.
pt: Digite seu nome de usuário @s.

en: Username or e-mail address
pt: Nome de usuário ou e-mail

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
pt: Você pode fazer o login com seu nome de usuário ou endereço de email.

en: Enter your e-mail address.
pt: Digite seu endereço de e-mail.

en: Enter the password that accompanies your username.
pt: Digite a senha da sua conta de usuário.

en: E-mail or username
pt: E-mail ou nome de usuário

en: Enter your e-mail address or username.
pt: Digite seu endereço de e-mail ou nome de usuário.
