Typebased (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Depan

en: Pages
id: Halaman

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Cari

en: Link
id: Tautan

en: Help
id: Panduan

en: Last post
id: Entri terakhir

en: Footer
id: Teks bawah halaman

en: Navigation
id: Navigasi

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Topics
id: Topik

en: Posts
id: Tulisan

en: Gray
id: Abu-abu

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Post new comment
id: Kirim komentar

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Status message
id: Pesan status
