Typebased (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Background
it: Sfondo

en: Text
it: Testo

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Gray
it: Grigio

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Orange
it: Arancione

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna
