Typebased (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Link
tr: Bağlantı

en: Help
tr: Yardım

en: Background
tr: Arkaplan

en: Text
tr: Metin

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Base
tr: Temel

en: Navigation
tr: Gezinti

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Red
tr: Kırmızı

en: Gray
tr: Gri

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Orange
tr: Turuncu

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Post new comment
tr: Yeni yorum gönder

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: sort ascending
tr: artan sırada

en: sort descending
tr: azalan sırada

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en:  comment
tr:  yorum

en:  comments
tr:  yorumlar

en: <a href="@link" title="@title">More ›</a>
tr: <a href="@link" title="@title">Devamı ›</a>

en: Typebased theme.
tr: Typebased teması.

en: Link hovered
tr: Bağlantı (vurgulu)

en: Sidebar header
tr: Kenar çubuğu başlığı

en: Sidebar link
tr: Kenar çubuğu bağlantısı

en: Sidebar link hovered
tr: Yan sütun bağlantısı (vurgulu)

en: Sidebar border
tr: Kenar çubuğu çerçevesi

en: Footer header
tr: Alt bilgi başlığı

en: Footer link
tr: Alt bilgi bağlantısı

en: Footer link hovered
tr: Alt bilgi bağlantısı (vurgulu)

en: Footer border
tr: Alt bilgi çerçevesi

en: Closure text
tr: Kapatma metni

en: Closure link
tr: Kapatma bağlantısı

en: Blue (Default)
tr: Mavi (Varsayılan)
