Typebased (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Link
hi: कड़ी

en: Help
hi: मदद

en: Text
hi: लेख

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Post new comment
hi: नये कमेन्ट दर्ज करें

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: sort icon
hi: क्रमबद्ध आइकन

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Footer first column
hi: पाद लेख का प्रथम स्तंभ

en: Footer second column
hi: पाद लेख का दूसरा स्तंभ
