Typebased (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Background
pt: Fundo

en: Text
pt: Texto

en: Last post
pt: Último post

en: Footer
pt: Rodapé

en: Forum
pt: Fórum

en: Navigation
pt: Navegação

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Topics
pt: Tópicos

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Red
pt: Vermelho

en: Gray
pt: Cinza

en: Pink
pt: Rosa

en: Green
pt: Verde

en: Orange
pt: Laranja

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Post new comment
pt: Comentar

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: sort icon
pt: ícone de ordenação

en: sort ascending
pt: ordem crescente

en: sort descending
pt: ordem decrescente

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
pt: <a href="@link" title="@title">mais ›</a>

en: Footer first column
pt: Primeira coluna do rodapé

en: Footer second column
pt: Segunda coluna do rodapé

en:  comments
pt:  comentários
