Typebased (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: Content
uk: Вміст

en: Link
uk: Посилання

en: Help
uk: Довідка

en: Background
uk: Тло

en: Text
uk: Текст

en: Last post
uk: Останній допис

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Base
uk: Основа

en: Forum
uk: Форум

en: Navigation
uk: Навіґація

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: @time ago
uk: @time тому

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Sidebar
uk: Панель

en: Red
uk: Червоний

en: Gray
uk: Сірий

en: Pink
uk: Рожевий

en: Green
uk: Зелений

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Post new comment
uk: Додати новий коментар

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: sort icon
uk: іконка для сортування

en: sort ascending
uk: впорядкувати за зростанням

en: sort descending
uk: впорядкувати за спаданням

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Brown
uk: Коричневий

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: <a href="@link" title="@title">more ›</a>
uk: <a href="@link" title="@title">ще ›</a>

en: Footer first column
uk: Перша колонка нижнього колонтитулу

en: Footer second column
uk: Друга колонка нижнього колонтитулу

en:  comment
uk:  коментар
