Typebased (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Link
fa: پیوند

en: Help
fa: راهنما

en: Background
fa: زمینه

en: Text
fa: متن

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Red
fa: قرمز

en: Gray
fa: خاکستری

en: Green
fa: سبز

en: Orange
fa: نارنجی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Post new comment
fa: ارسال دیدگاه جدید

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: sort icon
fa: آیکون مرتب سازی

en: sort ascending
fa: صعودی

en: sort descending
fa: نزولی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en:  comments
fa:  دیدگاه
