Typebased (7.x-1.8) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Content
nl: Inhoud

en: Background
nl: Achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Last post
nl: Laatste bericht

en: Footer
nl: Voet

en: Base
nl: Basis

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: Posts
nl: Berichten

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Red
nl: Rood

en: Gray
nl: Grijs

en: Pink
nl: Roze

en: Green
nl: Groen

en: Orange
nl: Oranje

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Post new comment
nl: Nieuwe reactie inzenden

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: sort ascending
nl: oplopend sorteren

en: sort descending
nl: aflopend sorteren

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Brown
nl: Bruin

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Footer first column
nl: Eerste kolom voettekst

en: Footer second column
nl: Tweede kolom voettekst

en: Footer menu
nl: Footer-menu
