Typebased (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: Link
ar: رابط

en: Help
ar: مساعدة

en: Text
ar: نص

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Footer
ar: التذييل

en: Forum
ar: المنتدى

en: Navigation
ar: الإبحار

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Gray
ar: رمادي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Post new comment
ar: علِّق

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: sort ascending
ar: رتب تصاعديا

en: sort descending
ar: رتب تنازليا

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة
