Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Create @name
cy: Creu @name

en: @type %title has been deleted.
cy: Mae @type %title wedi cael ei ddileu.
