Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (15 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: Type name
fi: Tuotetyypin nimi

en: Create @name
fi: Luo @name

en: @type %title has been deleted.
fi: @type %title on poistettu.

en: Add new entity
fi: Lisää uusi entiteetti

en: Save entity
fi: Tallenna entiteetti
