Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: Add new entity
ja: エンティティーを追加

en: Save entity
ja: エンティティーを保存
