Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to no translation catalogue (13 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Delete
no: Slett

en: Cancel
no: Avbryt

en: Description
no: Beskrivelse

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlinga kan ikke gjøres om.

en: Name
no: Navn

en: Label
no: Etikett

en: Save
no: Lagre

en: Revision ID
no: ID for revisjonen

en: Revisions
no: Versjoner

en: Create @name
no: Opprett @name

en: @type %title has been deleted.
no: @type %title ble slettet.

en: Save entity
no: Lagre entitet
