Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Revisions
nl: Revisies

en: Type name
nl: Typenaam

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Delete entity type
nl: Verwijder entiteitstype

en: Add
nl: Toevoegen

en: Save entity
nl: Entiteit opslaan

en: Create new %type
nl: Nieuw %type aanmaken
