Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Create @name
oc: Crear @name

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Save entity
oc: Enregistrar l'entitat
