Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Revisions
pt: Revisões

en: Create @name
pt: Criar @name
