Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: Add
tr: Ekle

en: Save entity
tr: Nesneyi kaydet
