Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Revisions
uk: Редакції

en: Type name
uk: Назва типу

en: Create @name
uk: @name: створити

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: Add
uk: Додати

en: Save entity
uk: Зберегти сутність
