Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Create @name
am: @name ፍጠር
