Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Type name
da: Typenavn

en: Create @name
da: Opret @name

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: Add
da: Tilføj

en: Save entity
da: Gem entity
