Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Revisions
fr: Versions

en: Type name
fr: Nom du type

en: Create @name
fr: Créer @name

en: @type %title has been deleted.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été supprimé.

en: Add new entity
fr: Ajouter une entité

en: Add
fr: Ajouter

en: Save entity
fr: Enregistrer l'entité
