Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Revisions
hu: Változatok

en: Type name
hu: Típus neve

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Add new entity
hu: Új entitás hozzáadása

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Save entity
hu: Entitás mentése
