Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Create @name
id: Kirim @name

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.
