Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Type name
it: Nome del tipo

en: Create @name
it: Crea @name

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Add
it: Aggiungi

en: Save entity
it: Salvataggio entità
