Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Revisions
pl: Wersje

en: Type name
pl: Nazwa typu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Add
pl: Dodaj

en: Save entity
pl: Zapisz encję

en: Create new %type
pl: Stwórz nowy %type
