Typical Entity Example (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Revisions
ru: Редакции

en: Type name
ru: Название типа

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: @type %title has been deleted.
ru: Материал %title типа @type удален.

en: Save entity type
ru: Сохранить тип сущности

en: Delete entity type
ru: Удалить тип сущности

en: Save entity
ru: Сохранить сущность
