Typo (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: Status
uk: Стан

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Page
uk: Сторінка

en: Never
uk: Ніколи

en: 1 day
uk: 1 день

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Apply
uk: Застосувати

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: 3 days
uk: 3 дні

en: Loading
uk: Завантаження

en: Offset
uk: Зміщення

en: close
uk: закрити

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Delete old typo reports
uk: Видалити старі повідомлення про хибодрук

en: Delete typo reports older than N days
uk: Видалити повідомлення про хибодрук старіше N днів

en: Typo
uk: Хибодрук

en: After saving a new typo report
uk: Після збереження нового повідомлення про хибодрук

en: Created typo report
uk: Створене повідомлення про хибодрук

en: Tokens related to typo data.
uk: Замінники, пов'язані з даними хибодруку

en: Typo URL
uk: URL хибодруку

en: typo text
uk: текст хибодруку

en: typo comment
uk: коментар до хибодруку

en: Comment for typo.
uk: Коментар до хибодруку.

en: Send typo report
uk: Надіслати повідомлення про помилку

en: Typo comment
uk: Коментар до хибодруку

en: Delete typo report
uk: Видалити повідомлення про хибодрук

en: Typo report %typo_id has been deleted
uk: Повідомлення про хибодрук %typo_id було видалено

en: Error deleting typo report %typo_id
uk: Помилка видалення повідомлення про хибодрук %typo_id

en: Typo reports settings
uk: Налаштування повідомлень про хибодрук

en: Your message has been sent. Thank you.
uk: Ваше повідомлення було надіслане. Дякуємо.

en: Typos
uk: Хибодруки

en: Typo report
uk: Повідомлення про хибодрук

en: Typo report messages.
uk: Повідомлення про хибодруки

en: URL where typo found.
uk: URL, де знайдений хибодрук.

en: Typo text
uk: Текст хибодруку

en: Typo text.
uk: Текст хибодруку.

en: Typo created
uk: Хибодрук створено

en: Time when typo report was sent.
uk: Час, коли було надіслано повідомлення про хибодрук.

en: Typo report author UID
uk: UID автора повідомлення про хибодрук

en: UID of user who sent typo report.
uk: UID користувача, що надіслав повідомлення про хибодрук.

en: Typo moderator UID
uk: UID перевіряльника хибодруків

en: UID if user who moderated typo.
uk: UID користувача, що перевіряє хибодруки.

en: Status of typo.
uk: Стан хибодруку

en: Typo reports
uk: Повідомлення хибодруків

en: You are reporting a typo in the following text:
uk: Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:

en: Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.
uk: Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

en: Maximum characters in selection
uk: Максимум символів у виділенні

en: Maximum characters in selection should be an integer.
uk: Максимум символів у виділенні має бути цілим числом.

en: The URL where the typo was found.
uk: URL, де був знайдений хибодрук.

en: The text of the typo.
uk: Текст хибодруку.

en: User may access typo reports list
uk: Користувач повинен мати доступ до списку повідомлень про хибодруки

en: User may send typo reports
uk: Користувач повинен надсилати повідомлення про хибодруки

en: Allows users to report typos found in site content
uk: Дозвіл користувачам повідомляти про хибодруки, знайдені у вмісті сайту.

en: No more than !max_chars characters can be selected when creating a typo report.
uk: Для створення повідомлення про офрографічну помилку має бути виділено не більше !max_chars символів.
