Ubercart (7.x-3.0-rc3) - en to bs translation catalogue (114 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: Next
bs: Sljedeći

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Reset to defaults
bs: Resetuj na defaultno

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Image
bs: Slika

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Catalog
bs: Katalog

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: The configuration options have been reset to their default values.
bs: Postavke konfiguracije su resetovane na defaultne vrijednosti.

en: Display
bs: Prikaz

en: never
bs: nikad

en: Statistics
bs: Statistika

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Active
bs: Aktivan

en: Year
bs: Godina

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Signature
bs: Potpis

en: E-mail address
bs: Email adresa

en: configure
bs: podesi

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Medium
bs: Srednje

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Address
bs: Adresa

en: Code
bs: Kod

en: Directory
bs: Direktorij

en: Day
bs: Dan

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: Order
bs: Poredak

en: Do not display
bs: Ne prikazuj

en: Labels
bs: Oznake (Labels)

en: English
bs: Engleski

en: update
bs: osvježavanje

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Products
bs: Proizvodi

en: Total:
bs: Total

en: Processing
bs: Procesujem

en: Apply
bs: Primjeni

en: Account
bs: Korisnički račun

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only in the category(s)
bs: Samo u kategoriji

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Confirm password
bs: Potvrdite lozinku

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bs: Prepiši vrijednost koja će biti prikazana anonimnim korisnicima

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
bs: Ako je odabrano, unesite tekst koji će vidjeti anonimni korisnici u prikazano polje.

en: Text to display for anonymous users
bs: Tekst koji će se prikazati anonimnim korisnicima.

en: Numeric
bs: Numerički

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.
