Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Cancel
fa: لغو

en: Country
fa: کشور

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: User settings
fa: تنظیمات کاربری

en: Overridden
fa: رونویسی

en: N/A
fa: هیچ

en: Address
fa: نشانی

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Close
fa: بستن

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Select one...
fa: یکی را انتخاب کنید...

en: Billing address
fa: آدرس جهت صدور صورتحساب

en: Shipping address
fa: آدرس جهت تحویل کالا

en: Ubercart - extra
fa: آبرکارت - اضافی

en: Add an address
fa: افزودن یک آدرس

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: My account
fa: حساب من

en: Address book
fa: دفترچه آدرس

en: Enter your delivery address and information here.
fa: آدرس دریافت و اطلاعات خود را اینجا وارد نمایید

en: Checkout settings
fa: تنظیمات فرایند تکمیل سفارش

en: Address fields
fa: فیلدهای آدرس

en: Full name of the zone
fa: نام کامل منطقه

en: Abbreviation of the zone
fa: نام اختصاری منطقه

en: Name of the country
fa: نام کشور

en: 2 digit country abbreviation
fa: نام اختصاری کشور (۲ حرفی)

en: 3 digit country abbreviation
fa: نام اختصاری کشور (۳ حرفی)

en: Street address 2
fa: آدرس خیابان 2

en: No countries found.
fa: هیچ کشوری یافت نشد.

en: administer users
fa: مدیریت کاربران
