Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (52 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Country
fi: Maa

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: User settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Address
fi: Osoite

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Close
fi: Sulje

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Modified
fi: Muokattu

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Select one...
fi: Valitse yksi...

en: The address has been deleted.
fi: Osoite poistettu.

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Add an address
fi: Lisää osoite

en: Edit address information
fi: Muokkaa osoitetietoja

en: Address settings
fi: Osoiteasetukset

en: Configure the address settings.
fi: Määritä osoiteasetukset.

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Manage your addresses
fi: Osoitteeni

en: Address list
fi: Osoitelista

en: Add address
fi: Lisää osoite

en: Add a new address.
fi: Lisää uusi osoite

en: View one saved address
fi: Näytä tallennetut osoitetiedot

en: Edit address
fi: Muuta osoitetta

en: Delete address
fi: Poista osoite

en: Add a new address
fi: Lisää uusi osoite

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Save as
fi: Tallenna nimellä

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
fi: Anna nimi tälle osoitteelle (esim. Koti tai Työ)

en: Require that an address be entered during registration
fi: Vaadi osoitetietoja rekisteröitymisen yhteydessä

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Enter your delivery address and information here.
fi: Kirjoita toimitusosoite ja muut tilaukseen toimitukseen liittyvät tiedot

en: My delivery information is the same as my billing information.
fi: Toimitustietoni ovat samat kuin laskutustietoni.

en: Enter your billing address and information here.
fi: Syötä laskutusosoite ja tiedot tähän.

en: My billing information is the same as my delivery information.
fi: Laskutustietoni ovat samat kuin toimitustietoni.

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Name of the country
fi: Maan nimi

en: Street address 2
fi: Katuosoite 2

en: No countries found.
fi: Maita ei löydetty.

en: Country name
fi: Maan nimi

en: administer users
fi: käyttäjien ylläpito

en: The address ID
fi: Osoite ID

en: The ID of the user who owns this address
fi: Osoitteen omistajan käyttäjä ID

en: The addressee's first name
fi: Osoitetietojen etunimi

en: The date this address was created
fi: Osoitetietojen luontipäivämäärä
