Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Country
uk: Країна

en: Notes
uk: Примітки

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: User settings
uk: Налаштування користувача

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: N/A
uk: Н/Д

en: Address
uk: Адреса

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Close
uk: Закрити

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Modified
uk: Змінено

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Select one...
uk: Вибір одного...

en: The address has been deleted.
uk: Адреса вилучена.

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Shipping address
uk: Адреса доставки

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Address settings
uk: Налаштування адреси

en: Addresses
uk: Адреси

en: Address list
uk: Список адрес

en: Add address
uk: Додати адресу

en: Delete address
uk: Вилучити адреса

en: Other settings
uk: Інші налаштування

en: My account
uk: Мій обліковий запис

en: Save as
uk: Зберегти як

en: Address book
uk: Адресна книга

en: Enter your delivery address and information here.
uk: Введіть адресу для доставки і іншу інформацію сюди.

en: My delivery information is the same as my billing information.
uk: Дані, що надані мною для достаки, тіж самі, що й для виставлення рахунку

en: Enter your billing address and information here.
uk: Введіть реквізити рахунку і іншу інформацію сюди.

en: My billing information is the same as my delivery information.
uk: Дані в моєму рахунку ті самі, що вказані в моїй інформації для доставки

en: Checkout settings
uk: Налаштування оформлення

en: Address fields
uk: Поля адрес

en: No addresses found for customer.
uk: Жодної адреси покупця не знайдено.

en: Full name of the zone
uk: Повна назва регіону

en: Abbreviation of the zone
uk: Аббревіатура регіону

en: Name of the country
uk: Країна

en: 2 digit country abbreviation
uk: 2-хсимвольна аббревіатура країни

en: 3 digit country abbreviation
uk: 3-хсимвольна аббревіатура країни

en: Street address 2
uk: Адреса 2

en: No countries found.
uk: Країни не знайдені

en: Country name
uk: Назва країни

en: administer users
uk: адмініструвати користувачів

en: Ubercart Addresses
uk: Адреси Ubercart

en: Default shipping address
uk: Адреса доставки за замовчуванням

en: ISO country code (numeric)
uk: ISO-код країни (цифровий)

en: numeric ISO country code
uk: Цифровий ISO-код країни

en: country name
uk: назва країни

en: ISO country code (2 characters)
uk: ISO-код країни (2 символи)

en: ISO country code
uk: ISO-код країни

en: ISO country code (3 characters)
uk: ISO-код країни (3 літери)

en: state or province
uk: область або провінція/штат

en: State/Province code
uk: Код області/провінції/штату

en: state or province code
uk: Код області або провінції/штату

en: Default addresses
uk: Адреси за замовчуванням

en: Other addresses
uk: Інші адреси

en: No addresses have been saved.
uk: Адрес поки не додано.

en: owner
uk: власник
