Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (45 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: more
cy: mwy

en: view
cy: gweld

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Country
cy: Gwlad

en: Link
cy: Dolen

en: edit
cy: golygu

en: Access
cy: Mynediad

en: View
cy: Gweld

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: User settings
cy: Gosodiadau defnyddiwr

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Company
cy: Cwmni

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Checkout
cy: Ymlaen i dalu

en: Close
cy: Yn agos

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: State/Province
cy: Sir

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Apply
cy: Ceisio

en: My account
cy: Fy nghyfrif

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Please select
cy: Dewiswch

en: Enter your delivery address and information here.
cy: Eich cyfeiriad cludo

en: Enter your billing address and information here.
cy: Nodwch eich cyfeiriad anfonebu yma

en: My billing information is the same as my delivery information.
cy: Mae’r cyfeiriad anfonebu yr un peth a’r cyfeiriad cludo

en: Access type
cy: Math o fynediad

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: administer users
cy: gweinyddu defnyddwyr
