Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (61 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Cancel
el: Άκυρο

en: more
el: περισσότερα

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: edit
el: επεξεργασία

en: Access
el: Πρόσβαση

en: View
el: Προβολή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Company
el: Εταιρία

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Close
el: Κλείσιμο

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Select one...
el: Επιλέξτε ένα...

en: Permissions
el: Άδειες

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Shipping address
el: Διεύθυνση αποστολής

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Saved addresses
el: Αποθηκευμένες διευθύνσεις

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Address book
el: Ατζέντα διευθύνσεων

en: My delivery information is the same as my billing information.
el: Τα στοιχεία αποστολής είναι ίδια με τα στοιχεία τιμολόγησης.

en: Enter your billing address and information here.
el: Εισάγετε την διεύθυνση και τις πληροφορίες για την χρέωση των προϊόντων.

en: My billing information is the same as my delivery information.
el: Τα στοιχεία τιμολόγησης είναι ίδια με τα στοιχεία αποστολής.

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: Access type
el: Τύπος πρόσβασης

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: administer users
el: διαχείριση χρηστών

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα πελάτη για να<br />γίνει διαθέσιμη η διεύθυνση.<br />

en: Asc
el: Αύξ
