Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: edit
da: redigér

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: User settings
da: Brugerindstillinger

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Company
da: Virksomhed

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Checkout
da: Til kassen

en: Close
da: Luk

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: State/Province
da: Landsdel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Modified
da: Ændret

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Select one...
da: Vælg én...

en: The address has been deleted.
da: Adressen er blevet slettet.

en: Billing address
da: Betalingsadresse

en: Shipping address
da: Forsendelsesadresse

en: Apply
da: Udfør

en: Address settings
da: Adresseopsætning

en: Configure the address settings.
da: Tilpas adresseindstillinger.

en: Addresses
da: Adresser

en: Manage your addresses
da: Administrér dine adresser

en: Add address
da: Tilføj adresse

en: Add a new address.
da: Tilføj en ny adresse.

en: Other settings
da: Andre indstillinger

en: My account
da: Min konto

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Save as
da: Gem som

en: Address book
da: Adressebog

en: Enter your delivery address and information here.
da: Indtast din leveringsadresse og -information her.

en: My delivery information is the same as my billing information.
da: Min leveringsadresse er den samme som faktureringsadressen.

en: Enter your billing address and information here.
da: Indtast din faktureringsadresse mv. her.

en: My billing information is the same as my delivery information.
da: Min faktureringsadresse er den samme som leveringsadressen.

en: Checkout settings
da: Indstillinger for checkout

en: Address fields
da: Adressefelter

en: No addresses found for customer.
da: Ingen adresse fundet for kunde.

en: Full name of the zone
da: Zonens fulde navn

en: Abbreviation of the zone
da: Zonens forkortelse

en: Name of the country
da: Landets navn

en: 2 digit country abbreviation
da: Landeforkortelse, 2 tegn

en: 3 digit country abbreviation
da: Landeforkortelse, 3 tegn

en: Street address 2
da: Adresse 2

en: No countries found.
da: Ingen lande fundet.

en: Address ID
da: Adresse-ID

en: User email
da: Bruger e-mail

en: Country name
da: Landenavn

en: Access type
da: Adgangstype

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: administer users
da: administrér brugere

en: Ubercart Addresses
da: Ubercart Adresser

en: Default shipping address
da: Standard forsendelsesadresse

en: Delivery address
da: Leveringsadresse

en: Street line 1
da: Adresselinje 1

en: Street line 2
da: Adresselinje 2

en: Asc
da: Stigende

en: If the address is the default shipping address
da: Hvis adressen er standard forsendelsesadressen

en: Use as my default shipping address
da: Brug min standard leveringsadresse

en: Default billing address
da: Standard faktureringsadresse

en: If the address is the default billing address
da: Hvis adressen er standard faktureringsadressen

en: Use as my default billing address
da: Brug min standard fakturaadresse

en: Default addresses
da: Standardadresser

en: Copy billing information
da: Kopiér fakturainformation
