Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to et translation catalogue (67 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: delete
et: kustuta

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Cancel
et: Tühista

en: more
et: veel

en: view
et: näita

en: Edit
et: Muuda

en: Reset
et: Tühista

en: - None -
et: - Puudub -

en: Country
et: Riik

en: edit
et: muuda

en: Access
et: Ligipääs

en: View
et: Kuva

en: Unknown
et: Tundmatu

en: User
et: Kasutaja

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Created
et: Loodud

en: All
et: Kõik

en: Page
et: Lehekülg

en: User settings
et: Kasutaja sätted

en: Overridden
et: Üle kirjutatud

en: N/A
et: Puudub

en: Phone
et: Telefon

en: Address
et: Aadress

en: Desc
et: Kahanev

en: Company
et: Asutus

en: First name
et: Eesnimi

en: Last name
et: Perekonnanimi

en: Checkout
et: Kassa

en: Close
et: Sulge

en: City
et: Linn

en: Postal code
et: Sihtnumber

en: State/Province
et: Maakond

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Modified
et: Muudetud

en: Replacement patterns
et: Asendusmustrid

en: Select one...
et: Vali üks...

en: Billing address
et: Arve saatmise aadress

en: Shipping address
et: Kauba saatmise aadress

en: Apply
et: Rakenda

en: Add an address
et: Lisa aadress

en: Addresses
et: Aadressid

en: My account
et: Minu konto

en: Zone
et: Tsoon

en: Text to display
et: Kuvatav tekst

en: Save as
et: Salvesta kui

en: Enter your delivery address and information here.
et: Sisesta siia kauba kättetoimetamise aadress.

en: My delivery information is the same as my billing information.
et: Kaup ja arve lähevad samale aadressile.

en: Enter your billing address and information here.
et: Sisesta siia aadress, kuhu saadetakse arve.

en: My billing information is the same as my delivery information.
et: Arve aadress on sama, kui kauba kättetoimetamise aadress.

en: Checkout settings
et: Kassa seaded

en: Address fields
et: Aadressi väljad

en: Full name of the zone
et: Tsooni täisnimi

en: Abbreviation of the zone
et: Tsooni lühend

en: Name of the country
et: Riigi nimi

en: 2 digit country abbreviation
et: 2-märgiline riigi lühend

en: 3 digit country abbreviation
et: 3-märgiline riigi lühend

en: Street address 2
et: Tänav 2

en: No countries found.
et: Riike ei leitud

en: Access type
et: Juurdepääsu tüüp

en: Delete link
et: Kustutamise link

en: Edit link
et: Muutmise link

en: administer users
et: kasutajate administreerimine

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine
