Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: more
hi: और भी

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Country
hi: देश

en: Link
hi: कड़ी

en: edit
hi: संपादन करें

en: Access
hi: पहुंच

en: View
hi: देखें

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: User settings
hi: सदस्य संचालन निर्देश

en: N/A
hi: एन / ए

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Company
hi: कम्पनी

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Modified
hi: संशोधित

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Apply
hi: लागू करें

en: My account
hi: मेरा खाता

en: administer users
hi: सदस्य प्रशासन
