Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (203 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Cancel
hu: Mégsem

en: more
hu: tovább

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: Link
hu: Hivatkozás

en: edit
hu: szerkesztés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: View
hu: Megtekintés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Overridden
hu: Felülírva

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Company
hu: Cég

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Checkout
hu: Pénztár

en: Close
hu: Bezár

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Modified
hu: Változtatott

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Select one...
hu: Választás…

en: Registering
hu: Regisztrálás

en: The address has been deleted.
hu: A cím törlése megtörtént.

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Shipping address
hu: Szállítási cím

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Zone ID
hu: Zóna ID

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Add an address
hu: Cím megadása

en: Edit address information
hu: Címadatok szerkesztése

en: Address settings
hu: Cím beállításai

en: Configure the address settings.
hu: A címek beállításainak módosítása.

en: Addresses
hu: Címek

en: Manage your addresses
hu: Címek kezelése

en: Address list
hu: Címlista

en: Add address
hu: Cím megadása

en: Add a new address.
hu: Új cím megadása.

en: View one saved address
hu: Egy tárolt cím megjelenítése

en: Edit address
hu: Cím szerkesztése

en: Delete address
hu: Cím törlése

en: Add a new address
hu: Új cím megadása

en: Allows users to manage a set of addresses that can be referenced when placing an order.
hu: Lehetővé teszi a felhasználóknak többféle cím kezelését. amelyekre megrendeléskor hivatkozni lehet.

en: Other settings
hu: Egyéb beállítások

en: My account
hu: Saját adatok

en: Zone
hu: Körzet

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
hu: Nevet kell adni a címjegyzéknek, például „Otthon” vagy „Munkahely”

en: Require that an address be entered during registration
hu: Kötelező a cím megadása a regisztrációnál

en: Address book
hu: Címjegyzék

en: Enter your delivery address and information here.
hu: Szállítási cím és információk megadása.

en: My delivery information is the same as my billing information.
hu: A szállítási cím egyezik a számlázási címmel.

en: Enter your billing address and information here.
hu: Itt adható meg a számlázási cím és a hozzá tartozó információk.

en: My billing information is the same as my delivery information.
hu: A számlázási cím megegyezik a szállítási címmel.

en: Checkout settings
hu: Fizetési mód beállításai

en: Address fields
hu: Címmezők

en: No addresses found for customer.
hu: A vevőnek nincs címe.

en: Full name of the zone
hu: A körzet teljes neve

en: Abbreviation of the zone
hu: A körzet rövidítése

en: Name of the country
hu: Az ország neve

en: 2 digit country abbreviation
hu: Kétszámjegyű országkód

en: 3 digit country abbreviation
hu: Az ország háromjegyű rövidítése

en: Street address 2
hu: Cím 2

en: No countries found.
hu: Nem található ország

en: Address name
hu: Cím neve

en: Address ID
hu: Cím azonosítója

en: User email
hu: Felhasználói e-mail

en: Country name
hu: Országnév

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: administer users
hu: felhasználók adminisztrációja

en: Edit access
hu: Jog szerkesztése

en: The address ID
hu: A cím azonosítója

en: The ID of the user who owns this address
hu: A cím tulajdonosának azonosítója

en: The addressee's first name
hu: A címzett keresztneve

en: The addressee's last name
hu: A címzett vezetékneve

en: The addressee's phone number
hu: A címzett telefonszáma

en: The addressee's company name
hu: A címzett cégének neve

en: The addressee's residence number and street
hu: A címzett tartózkodási címe

en: The addressee's residence number and street (continued)
hu: A címzett tartózkodási címe (folytatás)

en: The addressee's city of residence
hu: A címzett tartózkodási helye szerinti város

en: The addressee's zone of residence
hu: A címzett tartózkodási körzete

en: The addressee's postal code
hu: A címzett postai irányítószáma

en: The addressee's country of residence
hu: A címzett tartózkodási helye szerinti állam

en: The name used to access this address
hu: A címhez tartozó név

en: The date this address was created
hu: A cím létrehozásának dátuma

en: The date this address was last modified
hu: A cím utolsó módosításásnak dátuma

en: Ubercart Addresses
hu: Übercart Addresses

en: Default shipping address
hu: Alapértelmezett szállítási cím

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
hu: Ki kell választani egy felhasználót, mielőtt elérhetővé<br />válnának a címről szóló információk.<br />

en: Delivery address
hu: Szállítási cím

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: ISO country code (numeric)
hu: ISO országkód (numerikus)

en: numeric ISO country code
hu: numerikus ISO országkód

en: country name
hu: ország neve

en: ISO country code (2 characters)
hu: ISO ország kód (2 karakter)

en: ISO country code
hu: ISO ország kód

en: ISO country code (3 characters)
hu: ISO ország kód (3 karakter)

en: state or province
hu: ország vagy megye

en: State/Province code
hu: Ország/megye kód

en: state or province code
hu: ország vagy megye kód

en: Ubercart Addresses settings
hu: Ubercart Address beállításai

en: Use address nicknames
hu: Cím becenevek használata

en: When checked, users can optionally give an address a name (e.g. "work", "mary", "joe").
hu: Bejelölve a felhasználónak lehetősége van nevet adni egy címnek (például „Munkahelyem” vagy „Anna otthon”).

en: Use default billing addresses
hu: Alapértelmezett számlázási címek használata

en: Note that addresses marked as default billing cannot be deleted.
hu: Megjegyzendő, hogy az alapértelmezettként megjelölt számlázási címeket nem lehet kitörölni.

en: Use default shipping addresses
hu: Alapértelmezett szállítási címek használata

en: Note that addresses marked as default shipping cannot be deleted.
hu: Megjegyzendő, hogy az alapértelmezettként megjelölt szállítási címeket nem lehet kitörölni.

en: Automatically fill in the billing address with the user's default billing address.
hu: A számlázási cím automatikus kitöltése a felhasználó alapértelmezett számlázási címével.

en: Note that %use-default-setting must be activated for this setting to have effect.
hu: Megjegyzendő, hogy %use-default-setting beállításnak aktiválva kell lennie, hogy ez a beállítás érvényesüljön.

en: Automatically fill in the delivery address with the user's default shipping address.
hu: A szállítási cím automatikus kitöltése a felhasználó alapértelmezett szállítási címével.

en: Require admins to enter an address upon user creation
hu: Adminisztrátorok kötelezése cím megadására, mikor új felhasználót hoznak létre

en: When checked, users with the permission %administer-users need to enter an address when they create a new user.
hu: Kiválasztása esetén, a felhasználók akik %adminster-users jogosultsággal rendelkeznek, meg kell, hogy adjanak egy címet amikor új felhasználót hoznak létre.

en: Ubercart default
hu: Übercart alapértelmezése

en: Address format for @country
hu: Címformátum @country számára

en: Uses tokens to format an address for this country.
hu: Cím formázása ehhez az országhoz jelölők használatával.

en: Save address
hu: Cím mentése

en: The address is saved.
hu: A cím mentése megtörtént.

en: Are you are sure you want to delete this address? Once deleted, the address cannot be recovered.
hu: Biztosan törölhető ez a cím? A törölt címeket többé nem lehet visszaállítani.

en: The address could not be deleted.
hu: A cím nem törölhető.

en: If the address is the default shipping address
hu: Ha a cím az alapértelmezett szállítási cím

en: Use as my default shipping address
hu: Cím használata mint alapértelmezett szállítási cím

en: Default billing address
hu: Alapértelmezett számlázási cím

en: If the address is the default billing address
hu: Ha a cím az alapértelmezett számlázási cím

en: Use as my default billing address
hu: Cím használata mint alapértelmezett számlázási cím

en: Module overview
hu: Modul áttekintés

en: Add new addresses
hu: Új címek hozzáadása

en: Edit an existing address
hu: Létező cím szerkesztése

en: Mark one address as their default shipping address
hu: Egy cím megjelölése mint az alapértelmezett szállítási címük.

en: Mark one address as their default billing address
hu: Egy cím megjelölése mint az alapértelmezett számlázási címük.

en: Delete any address except the "default" addresses
hu: Minden cím törlése kivéve az alapértelmezett címeket

en: Each address can be given a short "nickname".
hu: Minden címnek adható egy rövid becenév.

en: When placing an order, users will be able to:
hu: Rendelés hozzáadásakor a felhasználóknak lehetőségük van:

en: Select an address from their address book
hu: Cím kiválasztása a címjegyzékükből

en: Modify the address for the order and save it as another address in their address book
hu: Cím módosítása a megrendeléshez, majd elmentése a címjegyzékbe egy másik címként.

en: When a user is deleted, all their addresses are also deleted.
hu: Ha egy felhasználót törölnek, az összes címe is törlődjön.

en: The following changes are made to Drupal and Ubercart to provide the functionality:
hu: A funkcionalitás biztosítása érdekében a következő módosítások lettek végrehajtva a Drupal és Ubercart rendszerekben:

en: The delivery and billing checkout panes provided by Ubercart are overridden.
hu: Az Ubercart által biztosított szállítási és számlázási lapok felülírásra kerültek.

en: Delivery and billing addresses are formatted with Ubercart Addresses address formats.
hu: Szállítási és számlázási címek az <em>Ubercart Addresses</em> modulban megadottak szerint lettek formázva.

en: A page to <a href="!address-settings-link">configure the module</a> is added.
hu: A <a href="!address-settings-link">modul beállítása</a> oldal létrejött.

en: Ubercart Addresses country formats
hu: Ubercart Address országformátumok

en: Addresses in the address book.
hu: Címek a címjegyzékben.

en: Address format example:
hu: Cím formátum példa:

en: view own default addresses
hu: saját alapértelmezett címek megtekintése

en: view own addresses
hu: saját címek megtekintése

en: Roles with this permission can view all addresses of all users, including addresses of their own.
hu: Ezzel a joggal rendelkező szerepkörök megtekinthetik az összes felhasználó összes címét, beleértve a sajátjaikat is.

en: add/edit own addresses
hu: saját címek hozzáadása/szerkesztése

en: delete own addresses
hu: saját címek törlése

en: The order shipping address, formatted with the Ubercart Addresses module.
hu: A megrendelés szállítási címe az <em>Ubercart Addresses</em> modullal formázva.

en: The order billing address, formatted with the Ubercart Addresses module.
hu: A megrendelés számlázási címe az <em>Ubercart Addresses</em> modullal formázva.

en: The default shipping address, formatted with the Ubercart Addresses module.
hu: Az alapértelmezett szállítási cím, az <em>Ubercart Addresses</em> modul szerint formázva.

en: The default billing address, formatted with the Ubercart Addresses module.
hu: Az alapértelmezett számlázási cím, az <em>Ubercart Addresses</em> modul szerint formázva.

en: View address
hu: Cím megtekintése

en: The address can not be saved because it is not owned by an user.
hu: A cím nem menthető el, mert nem tartozik egyetlen felhasználóhoz sem.

en: Failed to write address with id = %aid
hu: %aid azonosítójú cím írása nem sikerült

en: Tried to add an address already in the address book
hu: Kísérlet cím hozzáadására amely már létezik a címjegyzékben

en: Tried to add an address with a name matching that of an address already in the address book
hu: Cím hozzáadási kísérlet olyan névvel ami már szerepel a címjegyzékben

en: Tried to add an address already in an other address book
hu: Cím hozzáadási kísérlet olyan címmel, ami már szerepel egy másik címjegyzékben

en: Invalid field name %name
hu: Érvénytelen mezőnév %name

en: Invalid schema field name %name
hu: Érvénytelen séma mezőnév %name

en: Property %property not found in the field definition for field %field.
hu: %property tulajdonság nem található %field meződefiníciójában.

en: !country_description, display only for addresses whose country is different than the default store country.
hu: !country_description, csak olyan címek számára jelenik meg, amelyek országa eltér a bolt alapértelmezett országától.

en: You already have an address named %name in your address book.
hu: A címjegyzékben már szerepel %name nevű cím.

en: Default addresses
hu: Alapértelmezett címek

en: Other addresses
hu: Egyéb címek

en: No addresses have been saved.
hu: Nem lettek címek elmentve.

en: This address already appears in your address book. A new address was not added.
hu: A cím már létezik a címjegyzékben. Nem lett új cím hozzáadva.

en: The revised address is already in your address book. Your change was not made.
hu: A felülvizsgált cím már szerepel a címjegyzékben. A változások nem lettek végrehajtva.

en: view all addresses
hu: minden cím megjelenítése

en: add/edit all addresses
hu: összes cím hozzáadása/szerkesztése

en: delete all addresses
hu: minden cím törlése

en: Surname prefix
hu: Vezetéknév előtag

en: House number
hu: Házszám

en: Ubercart Addresses Example
hu: Ubercart címek példa

en: Example module for Ubercart Addresses. Adds extra address fields.
hu: Példa modul az <em>Ubercart Addresses</em> modulhoz. További cím mezőket ad hozzá.

en: Addresses in the customers address book that can be referenced when placing an order.
hu: Címek a vevő címjegyzékében amikre hivatkozni lehet megrendelés feladásakor.

en: Relate an address to the user who owns it.
hu: Cím hivatkoztatása az azt birtokló felhasználóhoz.

en: owner
hu: tulajdonos

en: The addressee's !field.
hu: !field, ami a címekhez tartozik.

en: zone ID
hu: zóna azonosító

en: Tokens related to individual addresses
hu: Különálló címekhez tartozó jelölők
