Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (52 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Country
id: Negara

en: Link
id: Tautan

en: Access
id: Akses

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: User settings
id: Pengaturan pengguna

en: Overridden
id: Ditimpa

en: N/A
id: T/T

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Close
id: Tutup

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Billing address
id: Alamat penagihan

en: Shipping address
id: Alamat pengiriman

en: Apply
id: Terapkan

en: Zone ID
id: ID Zona

en: My account
id: Akun saya

en: Zone
id: Zona

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Save as
id: Simpan sebagai

en: Address book
id: Buku alamat

en: Enter your delivery address and information here.
id: Masukkan informasi alamat pengiriman Anda di sini.

en: My delivery information is the same as my billing information.
id: Informasi pengiriman saya sama dengan informasi penagihan.

en: Enter your billing address and information here.
id: Masukkan alamat penagihan dan informasinya di sini.

en: My billing information is the same as my delivery information.
id: Informasi penagihan saya sama dengan informasi pengiriman.

en: Checkout settings
id: Pengaturan checkout

en: Street address 2
id: Alamat jalan 2

en: Access type
id: Jenis akses

en: administer users
id: mengelola anggota

en: Asc
id: Urutan turun
