Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Cancel
oc: Anullar

en: more
oc: mai

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Link
oc: Ligam

en: edit
oc: modificar

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Notes
oc: Nòtas

en: Unknown
oc: Desconegut

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Overridden
oc: Espotit

en: Address
oc: Adreça

en: Company
oc: Societat

en: Close
oc: Tampar

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Sort by
oc: Triar per

en: Modified
oc: Modificat

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Apply
oc: Aplicar

en: My account
oc: Mon compte

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Country name
oc: Nom del país

en: Access type
oc: Tipe d'accès

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: administer users
oc: administrar los utilizaires

en: Master
oc: Maître
